Profesionální nástroje pro protahování, odvíjení a tažení kabelů RUNPOTEC

V sortimentu rakouské značky RUNPOTEC najdete profesionální nástroje a pomůcky pro odvíjení, protahování a tažení kabelů, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra, elektrikáře a pracovníka v sektoru průmyslu, facility managementu či energetiky. Jejich jedinečná patentovaná protahovací špička Runpogleiter je známá a oblíbená již i u českých a slovenských zákazníků. RUNPOTEC produkty neustále inovuje a přichází často s unikátními novinkami pro pohodlnou a efektivní práci. Výhradním dodavatelem značky RUNPOTEC pro Českou republiku je společnost Elektro-System-Technik s.r.o. 

Hlavní sortiment

 • Plastová protahovací pera
 • Protahovací pera ze skelného vlákna
 • Ocelová protahovací pera
 • Protahovací pistole RT 2008
 • Protahovací pruty RUNPOSTICKS
 • Stojany s protahovacím perem ze skelného vlákna
 • Odvíječe kabelových svazků a kabelových bubnů
 • Odvíjecí kladky
 • Digitální kalibrovaný měřič délky kabelů RUNPOMETER RM35
 • Inspekční minikamera RUNPOCAM RC2
 • Kabelové samosvorné punčošky
 • Široké spektrum příslušenství k protahování kabelů

Snadné odvíjení kabelů

Dokonale kompaktní navíječ a odvíječ kabelových bubnů, to je X BOARD. Je zvláště vhodný pro poškozené kabelové bubny. Umožňuje nerušenou a efektivní práci s kabely bez zamotání. Jeho 5 pogumovaných nožiček zajišťuje neklouzající a bezpečné stání, zároveň jimi chrání povrchy už hotových podlah před poškrábáním. Díky odnímatelnému trnu lze použít pro kabelové bubny s různými velikostmi otvorů. Nespornou výhodou verze XB 500 s nosností 800 kg je možnost odvíjení i dvou svazků najednou. Model XB 300 s nosností do 300 kg dokonale doplňuje multifunkční trn, který funkce X BOARDu rozšiřuje. Pro větší průměry pak nabízíme odvíjecí stojany s protahovacími pery ze skelného vlákna GF, které vynikají unikátní možností rozšiřovaní podle vašich potřeb.

Protahování kabelů bez námahy

Novinkou v sorimentu je protahovací pero GF3 s digitálním počítadlem odvíjení v robustním odolném pouzdru. Prakticky nezničitelné a u zákazníků velmi oblíbené 3násobně kroucené protahovací pero RUNPO 5 s patentovanou špičkou RunpoGleiter® s celkovým zatížením v tahu až 270 kg si poradí s každou situací. Jeho výhodou je velká odolnost proti odtržení špičky, o 50 % menší třecí odpor při protahování a extrémně malý poloměr ohybu při dobré kluznosti.

Tažení těžkých kabelů

Tam, kde je potřeba velká tažná síla pro tažení jednoho nebo několika kabelů vodorovně, tam, kde by bylo potřeba deseti osob na tažení kabelu, stačí teď jen jedna osoba a naviják CW 800 E. Extra silný naviják totiž vyvine tažnou sílu až 10 osob! Při rychlosti navíjení 4 m/min. vyvine sílu až 800 kg a při rychlosti 8 m/min. až 400 kg. K tažení kabelů je ideální lano z polyesteru, které nabízíme v různých průměrech a délkách.

Měření a inspekce

Světovým unikátem je velmi odolný a kalibrovaný digitální přístroj pro měření délky kabelů RUNPOMETER RM35, který se skvěle hodí především pro elektroinstalace na stavbách nebo do skladu kabelů. V sortimentu RUNPOTEC najdete i profesionální inspekční minikameru RUNPOCAM RC2 pro inspekce potrubí od Ø 20 mm do vzdálenosti až 50 m, ale i pro větší průřezy (vzduchotechnika, drenáže, odpadní trubky atd.). 

Více informací najdete na stránkách www.runpotec.cz