TREVOS  – průkopník v průmyslovém osvětlení s ekologickým přístupem

 Historie firmy sahá do 90. let minulého století. Rok po Sametové revoluci, tehdy ještě v Semilech, Trevos začínal s prováděním elektroinstalací a revizemi elektrických zařízení. Nový směr firma vytyčila sériovou výrobou průmyslových svítidel v roce 1994, rok poté následovala specializace na zářivková svítidla. To byl skutečný začátek dnešního Trevosu, našeho největšího výrobce průmyslových svítidel, kde našlo stabilní práci mnoho zaměstnanců. V současné době pracuje ve firmě téměř 250 lidí.

TREVOS dnes slaví úspěchy také na zahraničních trzích. Aktuálně svítidla z Českého ráje září v 64 zemích, a ne na ledajakých místech. Například letiště Düsseldorf nebo Tallinn, Olympijský stadion v Londýně, hlavní nádraží ve Vídni, připomeňme také naše Letiště Václava Havla v Praze. Z celkového objemu výroby míří 70% do zahraničí.

Trendy vývoje a výroby směřovaly, díky vlastnímu výzkumu a vývoji, který má Trevos založen na odborných znalostech a chráněném know-how, k LED svítidlům. Trevos jich vyrábí širokou škálu pro různé aplikace. Od průmyslových světel do různých prostředí, přes kancelářská až po veřejné osvětlení. Svítidla TREVOS jsou navržena s důrazem na kvalitu, energetickou účinnost a dlouhou životnost. Hlavní vlajkovou lodí Trevosu je v tomto směru nejnovější produktová řada svítidel s názvem NANOTTICA, jejíž technologii Trevos právě patentuje. Toto svítidlo je specifické tím, že má ve svém difusoru speciální nano vrstvu, díky které má rozdílnou křivku svítivosti oproti běžným svítidlům na trhu. Nano otický difusor navíc zajištuje i vyšší světlený tok, takže svítidlo poskytuje větší množství světla. Proto stačí na osvětlení daného prostoru méně svítidel, což přináší další výraznou úsporu. Mimo jiné nano otický difusor světlo usměrňuje tak, aby člověka neoslňovalo.

Velká pozornost se nyní také směřuje na ekologii. Trevos se proto rozhodl začít používat EPD protokoly což jsou důležité mezinárodně uznávané dokumenty, které transparentně popisují dopad výrobků Trevosu na životní prostředí. Jedná se o soubor měřitelných informací, které zahrnují například spotřebu energie, vody, produkci odpadů, recyklaci nebo vliv na změnu klimatu a to v průběhu celého životního cyklu výrobku včetně jeho závěrečné recyklace. Pro získání EPD protokolů jsou všechny údaje pečlivě ověřovány třetí stranou, a proto můžete mít jistotu, že jsou důvěryhodné a ověřitelné.

V tuto chvíli jsou vytvořené EPD protokoly na produktovou řadu svítidel NANOTTICA a usilovně se pracuje na dalších.

Transparentnost a odpovědnost jsou klíčové faktory naší společnosti. Díky EPD protokolům si můžete dobře a informovaně vybírat své dodavatele a přispět tak k udržitelnější budoucnosti.

 

Myslíme na budoucnost!

 

TREVOS