NOVÁ PRŮCHOZÍ WAGO SVORKA 2773 PUSH WIRE®

 WAGO, německý specialista na automatizaci a elektrickou připojovací techniku, rozšiřuje portfolio instalačních svorek. Novinka, průchozí instalační svorka PUSH WIRE® (objednací číslo 2773-2401), bude poprvé veřejně představena právě v Hradci Králové na výstavě Sonepar.

Svorka dokáže propojit vodiče na nestísněnějších místech. Představuje mimořádně efektivní pomůcku pro řešení problémů při prodlužování nebo opravách kabelů. Stačí odizolovat vodič a bez nutnosti použití nástrojů ho zasunout do svorky – vodič se spolehlivě a rychle spojí s kontaktním místem. Průchozí instalační svorka je zvlášť kompaktní – její délka činí jen 29 mm. Je vhodná pro aplikace do 32 A a pro vodiče do průřezu 4 mm². Zapuštěná uchopovací plocha zajišťuje snadné používání a svorka díky ní spolehlivě padne do ruky. Díky čirému transparentnímu pouzdru instalační technik na první pohled vidí, zda je vodič správně zasunutý do svorky. Měřítko natištěné na pouzdře pomáhá snadno a rychle ověřit správnou délku odizolování.

Průchozí instalační svorka PUSH WIRE® slouží například k prodlužování krátkých vodičů v podomítkové instalační krabici, k prodlužování celých vedení nebo k opravě poškozených kabelů. Ideálně se tak hodí pro renovace a rekonstrukce budov. Díky bezúdržbové pružinové připojovací technice lze svorku při opravách použít s vhodnou smršťovací bužírkou i v podomítkových aplikacích, a to bez nutnosti sekat velkou část stěny. To z ní dělá nepostradatelnou součást výbavy elektrikářů. WAGO nabízí také příslušnou opravnou sadu, a to pod objednacím číslem 207-5485/316-00.

Přednosti

  • Rychlá a snadná oprava poškozených vodičů
  • Zasouvání plných i vícedrátových (hrubě laněných) vodičů bez použití nástrojů
  • Připojování vodičů na nejstísněnějších místech díky kompaktnímu konstrukčnímu provedení