Jedinečná řešení pro vaši fotovoltaickou elektrárnu

Weidmüller nabízí širokou škálu sdružovacích skříní, řešení monitoringu a komponenty pro rozsáhlé fotovoltaické projekty a střešní systémy, které splňují vaše individuální požadavky. Využijte našich mnohaletých zkušeností v oboru fotovoltaiky.

 

Certifikované krabice od Weidmueller

  • PV Protect – kompaktní velikost, IP67
  • PV Next – standardizovaná deska, bohatý výběr variant

 

PV PROTECT nabízí ochranu proti bleskům a přepětí v provedení IP67

PV Protect je řešením pro optimální ochranu střídače proti přepětí. Boxy připravené k připojení jsou k dispozici pro různá systémová napětí a lze je dodávat s různými typy svodičů a pro různé MPPT konfigurace. V závislosti na požadavcích se připojují prostřednictvím kabelové průchodky nebo WM4 C konektoru. Velikost sdružovací krabice PV Protect je pouze 168x145x91mm.

Připojení kabelů u PV Protect

Kabel Y nebo X slouží k připojení tří nebo čtyř prvků fotovoltaického systému, jako propojení mezi fotovoltaickými panely, invertory a boxy přepěťové ochrany. Kabely jsou k dispozici v různých variantách připojení.

Sdružovací krabice PV NEXT

je první certifikovaný sdružovací box pro FVE postavený na základě standardizovaného plošného spoje

Průmyslově vyráběné sdružovací boxy PV Next

S PV Next nabízí společnost Weidmüller unikátní koncepci certifikovaných sdružovacích boxů založenou na standardizovaném designu desky s plošnými spoji.

Výhody: jednoduchost, bezpečnost, úspora času a snížení nákladů. Inovativní koncepce pokrývá přibližně 75 % současných standardních požadavků, což umožňuje instalačním technikům fotovoltaiky pracovat rychleji a hospodárněji. Integrovaná technologie PUSH IN zkracuje dobu sestavení a minimalizuje riziko chyb. Díky našemu online nástroji naleznete vhodnou krabici přímo pro Váš střídač.

 

Volitelné varianty krabic:

Krabice s DC vypínačem – splňuje požadavek normy (ČSN 33 2000-7-712) na bezpečné odpojení.

Krabice s držáky pojistek na PCB –           pro 3 a více stringy je nutno použít krabici s pojistkami. (dle IEC 62548:2016)

Fireman switch – vyhovuje požadavkům na vzdálené rozpojení stringů (DC vypínač s motorem) při ztrátě napětí na ovládacím vstupu. Automatické zapnutí po opětovném přivedení řídicího napětí.

Svodiče bleskových proudů a přepětí pro použití na DC straně fotovoltaických elektráren

Veškeré svodiče jsou v souladu s platnou normou.

Dle EN 51643-32:2020 musí mít veškeré PV střešní instalace ochranu proti přepětí.

Fotovoltaické systémy jsou přímo vystaveny vlivům prostředí, protože jsou vždy instalovány v exponovaných místech. Proto je pravděpodobnost úderů blesku a výsledného přepětí vysoká. Komponenty nechráněných fotovoltaických systémů jsou znovu a znovu značně poškozovány za velkých finančních nákladů.

Přepěťové ochrany typu I+II jsou k dispozici ve verzích 600, 1000 a 1500 V DC

Přepěťové ochrany typu II jsou k dispozici ve verzích 600, 1000, 1200 nebo 1500 V DC

Nově máme k dispozici 5-pólové svodiče – ušetřete místo jednoho modulu i Vaši peněženku.

Příslušenství k FVE

 

PV-Stick s připojením PUSH IN

WM4C konektor bez krimpovacích kleští, bez ztráty času, bez další námahy – jedinečný PV-Stick využívá otestovanou a osvědčenou technologii PUSH IN. Nejrychlejší, nejjednodušší a nejbezpečnější způsob zapojení fotovoltaických zařízení – doslova během okamžiku.

Snadné určení délky odizolování – díky zářezu v konektoru.

 

Objednejte si bezplatný vzorkový box fotovoltaického řešení*

Seznamte se s výhodami našich fotovoltaických komponent. Od snadného použití PV Stick až po jednoduché připojení vodičů přes naše PUSH IN LUF.

Pojistkové odpínače

V našem portfoliu můžete nalézt i samostatné pojistkové odpínače s šířkou škálou dostupných pojistek. Odpínače máme ve verzích pro 1000 a 1500V DC, pojistky dodáváme  v hodnotách od 12A do 30A a to pro 1000V a 1500V.

Další informace o specializovaném nářadí a značení pro FVE naleznete v naší brožuře.

weidmüller, s.r.o.

Lomnického 5/1705, 140 00 Praha 4

Tel: +420 244 001 400

E-mail: info@weidmueller.cz

www.weidmueller.cz